Wszystko co powinieneś wiedzieć o odwołaniu darowizny - Blog adwokata z Wrocławia

Pozew o odwołanie darowizny

Pozwem w niewdzięcznych! – czyli pozew o odwołanie darowizny

Życie pisze rożne scenariusze. Czasami zdarza się, że masz pełne prawo do odwołania darowizny. Ludzie, którym darowałeś majątek okazali się być niewdzięczni. Takie sytuacje budzą emocje, ważne jednak, żebyś podejmował świadome działania. Może Ci przyjść do głowy, żeby od razu podać ich, tych niewdzięcznych, do Sądu. Innymi słowy, pozwać ich! Pozwać – już samo słowo budzi grozę, prawda? A ty przecież chcesz ich ukarać…

Słów kilka o tym kogo i o co pozywać, a o co nie.

O co jednak chcesz pozywać? Może chcesz złożyć do właściwego sądu pozew o odwołanie darowizny? Odpowiem Ci na to jednak krótko. Nie tędy droga. Powództwo zostanie oddalone, bowiem żądanie odwołania darowizny jest niewłaściwym określeniem i powództwo nie może zostać w tym kształcie uwzględnione. Pisałem już, że odwołanie darowizny powinno przybrać formę pisemną. Wystarczy, że na kartce papieru złożysz podpisane przez Ciebie oświadczenie, że odwołujesz darowiznę, a pismo doręczysz adresatowi, tak by mógł zapoznać się z jego treścią. Nie trzeba do tego powództwa.

Przegrane powództwo to strata czasu, a często i pieniędzy.

Widzisz? Mówiłem żebyś ochłonął. Nim podejmiesz pochopne działania przeczytaj inne moje wpisy. Wyjaśnię Ci kogo i o co pozwać, abyś szybko i skutecznie odwołał darowiznę i z powrotem otrzymał swój majątek.

Przeczytaj:

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław).